Człuchów - Poznaj by pokochać!
    www.katolicyczluchow.pl - nowa strona

Strona będzie redagowana przesz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie.

Katolicy na ulicy Człuchów 2018

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga organizatorem strategicznym wydarzenia Katolicy na ulicy Człuchów

Wigilia Miejska w Człuchowie
    Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie współzałożycielem Człuchowskiego Chóru Rodziców - Angel Piano
    POWRÓT CZŁUCHOWA DO MACIERZY – ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI (27.02. godz 13.00)

We wtorek 27 lutego przypada 73. rocznica powrotu Człuchowa do Macierzy. Z tej okazji zapraszamy na miejskie uroczystości. Rozpoczną się one o godzinie 13.00 na Rynku. Stamtąd korowód przejdzie przed pomnik „Tym, Którzy Przywracali Miastu Polskość”. Po złożeniu kwiatów, delegacje i mieszkańcy wezmą udział w okolicznościowym programie, który zostanie zaprezentowany w Miejskim Domu Kultury.

– Będą występowały dzieci, będą występowali również dorośli. Przemówienie wygłosi także Prezes Towarzystwa Ziemi Człuchowskiej, historyk Wiktor Zybajło. Kilka słów na temat obchodów niepodległości powie także pan burmistrz, będzie też trochę wspomnień dzięki panu Krzysztofowi Mikszy, który zgodził się opowiedzić o swoim ojcu Janie Mikszo, który w czasie wojny służył w dywizjonach RAF – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. – Będą też wystawy książek i obrazów, a także poczęstunek w biało-czerwonych barwach.

Wydarzenia z 27 lutego będą inauguracją niemalże całorocznych obchodów stulecia Niepodległości Polski. Koncerty, prelekcje i wystawy okolicznościowe będą organizowane w mieście aż do 11 listopada.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie jest partnerem i współorganizatorem całorocznych obchodów stulecia Niepodległości Polski w Człuchowie.